در این دوره چه آموزش داده می شود؟

آزمون EPT مخفف English Proficiency Test آزموني جهت ارزيابي مهارت زبان انگليسي داوطلبان است . آزمون EPT ويژه داوطلبان دكتری دانشگاه آزاد اسلامی می باشد که توسط همين دانشگاه به منظور سنجش و ارزیابی سطح زبان عمومي داوطلبان برگزار می شود.

از آنجا که زبان انگلیسی به یکی از ضروریات و نیازهای اصلی تحصیل در مقالع بالا و تکمیلی دانشگاهی می باشد؛ دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه های سراسری که زیر نظر وزارت علوم، مدرک آزمون MSRT و دانشگاه های پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت، مدرک آزمون MHLE را از دانشجویان خود طلب می کنند از سال ۱۳۸۶ تصمیم گرفت که آزمونی تحت عنوان EPT را برگزار بکند. این آزمون به مدت ۶ سال به صورت فصلی برگزار می شد که بعد از آن و تا به امروز به صورت ماهانه برگزار می شود. امروزه ارائه این مدرک برای تمامی داوطلبان دکتری دانشگاه های آزاد اسلامی الزامی می باشد.

اهداف آموزش

این آزمون همچون آزمون های مطرح آیلتس، تافل، MSRT و MHLE به صورت ۱۰۰ سوال با جواب های چهار گزینه ای برگزار می شود. آزمون EPT در مقایسه با آزمون بین المللی تافل بخش های شنیداری و نگارش را مورد ارزیابی قرار نمی دهد ولی از نظر سطح کیفیت تقریبا برابر با تافل دکتری و یا همان آزمون زبان عمومی دکتری می باشد.

همانطور که گفته شد این آزمون در ۳ بخش واژگان، درک مطلب و گرامر به ارزیابی و سنجش توانایی داوطلبان می پردازد. مدت زمان این آزمون ۱۴۰ دقیقه برای پاسخ دادن به ۱۰۰ سوال تستی می باشد و نمره منفی نیز نخواهد داشت. این آزمون شباهت زیادی به آزمون آیلتس تافل دارد و کسانی که در حد نمره ۶.۵ آیلتس اطلاعات داشته باشند به راحتی می توانند این آزمون را با نتیجه مطلوب به پایان برسانند.

تفاوت آزمون EPT با آزمون های MSRT و MHLE

همانطور که گفته شد آزمون EPT برای داوطلبان شرکت در دوره های دکتری در دانشگاه های آزاد اسلامی می باشد در حالی که آزمون MSRT برای دانشجویان دکتری دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم می باشد و آزمون MHLE هم برای داوطلبان دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت می باشند. آزمون EPT همانند آزمون MSRT و بر خلاف آزمون MHLE که دو بار در سال برگزار می شود به صورت ماهانه برگزار می شود. سیستم نمره دهی در این آزمون هم مانند دو آزمون دیگر از ۱۰۰ می باشد و کسب حداقل نمره ۵۰ لازمه قبولی و دریافت مدرک آن می باشد

پیش نیاز های این دوره آموزشی

آزمون EPT هم همانند تمامی آزمون های دیگر نیازمند شرایط و مدارکی است و لازم است که برای شرکت در این ازمون دانشنامه کارشناسی ارشد را داشته باشید. لازم به ذکر است که مدت اعتبار این مدرک این آزمون ۲ سال است و در صورتی که در طی دو سال نتوانید جواز حضور در دانشگاه را کسب کنید نیاز هست که دوباره مدرک EPT را اخذ کنید. همچنین این مدرک در خارج از کشور فاقد اعتبار می باشد و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کنند نیز این مدرک را در هنگام مصاحبه دکتری قبول نمی کنند.

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
1,950,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آمادگی آزمون EPT”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.